UTC

O nas

Historia, priorytety, plany...

Polineo (dawniej wislaNET) to sieć dostarczająca Internet za pośrednictwem łącza radiowego klientom indywidualnym oraz firmom. Powstała w ramach planu stopniowego rozszerzenia działalności firmy POLOK WELDING – www.polokwelding.pl, działającej nieprzerwanie na rynku polskim od 1989 roku. W 2003 roku Piotr Polok wraz z Markiem Polokiem podjęli udaną próbę realizacji pomysłu na umożliwienie dostępu do Internetu mieszkańcom małego osiedla w Wiśle.

Stworzenie pierwszego linku radiowego dało taką możliwość trzem domostwom na osiedlu Kozińce. To nowatorskie przedsięwzięcie było początkiem sieci, która pod nazwą wislaNET w krótkim czasie objęła niemal całą Wisłę.

Coraz większe zainteresowanie naszą ofertą sprawiło, że postanowiliśmy rozbudować sieć, poszerzając zasięg o Ustroń, Goleszów, Trójwieś, Milówkę, Zwardoń oraz inne okoliczne miejscowości. Wyjście poza lokalny rynek, połączone z szybkim rozwojem sieci i coraz większą liczbą klientów, doprowadziło do przekształcenia nazwy sieci, oddającą jej nowy uniwersalny charakter. Zmiana nazwy w polineo stała się inspiracją do podjęcia jeszcze większych wyzwań.

08W listopadzie 2010 w wyniku rozstrzygnięcia konkurs zorganizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 – 2013, otrzymaliśmy decyzję o dofinansowaniu ze środków unijnych w kategorii Wdrażanie i komercjalizacja technologii i produktów innowacyjnych. Przeprowadzona analiza dowiodła, że technologia zastosowana w wyniku realizacji naszego projektu Rozbudowa infrastruktury sieci informatycznej w oparciu o innowacyjne technologie prowadzące do wzrostu konkurencyjności i poprawy jakości oferty dostarczania szerokopasmowego Internetu jest nowatorska w skali świata. Wykorzystanie najnowszych zdobyczy techniki pozwalają osiągnąć przepływność rzędu 300 Mb/s.

Sieci polineo w ciągu 8 lat działalności zaufało ponad 3000 odbiorców. Od września 2010 dysponujemy częstotliwością licencjonowaną 6 GHz, która pozwala na nieporównywalne w stosunku do pasma 5GHz podniesienie stabilności łącza. Żadna inna sieć na terenie powiatów: cieszyńskiego, bielskiego i żywieckiego, nie dysponuj taką możliwością. Częstotliwość licencjonowana jest dla nas podstawą do tworzenia jeszcze szybszej i jeszcze sprawniejszej sieci. Sieci mającej przyszłość zwróconej w kierunku wymagającego klienta, ceniącego profesjonalizm oraz nowoczesne rozwiązania.

Dokładamy wszelkich starań, aby oferta polineo była dla klienta nie tylko atrakcyjna cenowo, ale także, by świadczone przez nas usługi były wykonywane na najwyższym poziomie technicznym. Dlatego też dział serwisowy, który ma nadzór nad monitoringiem transmisji, nieustannie czuwa nad prawidłowym działaniem sieci oraz jakością oferowanych przez nas usług.

Jesteśmy zdeterminowani w dążeniu do celu, ale również nastawieni na wyeliminowanie czynników, które mogłyby zawieść nasze zaufanie, gdyż jedyną miarą naszego sukcesu jest zadowolenie klienta.

Zespół Polineo